Sagedasemad põhjused, miks lahkunu nime otsing ei anna tulemust ja mida erinevatel juhtudel tellimuse esitamiseks teha

  1. Otsinguväljale sisestatud haud asub digitaliseerimata andmetega kalmistul. Sel juhul sisesta tellimuse esitamiseks lahkunu nimi ja lisa kalmistu rippmenüüst, mis avaneb pärast teksti – otsingule ei leitud vastet. Pärast nimekirjast kalmistu lisamist vajuta nupule – kinnita kalmistu valik. Seejärel vali soovitud teenused. Võimalusel lisa valitud teenuse juures olevale kommentaariväljale juhis teekonnast hauaplatsile kalmistu värava juurest. Vajadusel võtame asukoha väljaselgitamiseks kliendiga ühendust.
  2. Kalmistu, millele soovid teenust tellida, pole veel meie teenuse osutamise nimekirjas. Nimekirja kalmistutest, kus teenust osutame, vaata siin. Kui kalmistut ei ole nimekirjas, saada meile päring info@gratitudeservices.com ja võimalusel üritame leida lahenduse.
  3. Otsinguväljale sisestatud nime kirjapilt ei ole korrektne. Veendu alati, et sisestatud nimi on korrektne. Kui otsing ikka tulemust ei anna, siis kontrollimaks, kas kalmisturegistris võib otsitud nime kirjapilt olla teistsugune, proovi sisestada otsinguväljale nimi, kes on samale platsile maetud. Kui otsing annab tulemuse, vajuta nupule – samal platsil. Oleme kokku puutunud selliste näidetega – Alevtina asemel on registris kirjapilt Aleftina, Juhani asemel Johan. Mõnikord on perekonnanimi registris hoopis teine. Puuduste või ebatäpsuste ilmnemisel võta ühendust kalmistu haldajaga. Tellimuse saad esitada ka siis, kui leiad õige platsi üles, aga otsitud nimi ei anna tulemust. Sel juhul saad tellimuse teha samal platsil asuvale nimele. Tellimust esitades ja teenust valides lisa kommentaariväljale täpsustus, kellele soovid teenust tellida.
  4. Digitaalse kaardiga kalmistul ei anna teinekord otsing tulemust seetõttu, et otsitav hauaplats asub kaardistamata alal. Näiteks Halliste kalmistul on sektoreid, kus hauaplatsidel ei ole teada koordinaate. Kui koordinaate pole teada, ei leia maetu nime ka meie otsingust. Sel juhul sisesta tellimuse esitamiseks otsinguväljale maetu nimi ja lisa kalmistu rippmenüüst, mis avaneb pärast teksti – otsingule ei leitud vastet. Pärast kalmistu lisamist nimekirjast vajuta nupule – kinnita kalmistu valik. Seejärel vali teenused, mida soovid tellida. Võimalusel lisa valitud teenuse juures olevale kommentaariväljale juhis teekonnast hauaplatsile kalmistu värava juurest. Vajadusel võtame asukoha väljaselgitamiseks kliendiga ühendust.
  5. Mõnedel kalmistutel on registris, mille andmeid teenuse osutamiseks kasutame, maetu nimi olemas, aga lisamata on jäänud digitaalne hauaplatsi asukoha koordinaat. Tegu võib olla hiljuti maetud lahkunu või ka vastupidi – väga ammu maetud lahkunu hauaplatsiga. Kui kalmisturegistris puudub digitaalne koordinaat ning on vaid kirjeldus hauaplatsile (sektor x, haud nr x), siis meie andmebaasist nime otsinguga välja ei tule. Antud olukorras otsi samale platsile maetud lahkunut. Mõnikord on samale hauaplatsile maetud teise inimese andmed korrektsed ning andmete õigsust saad kontrollida, kui vajutad nime järel nuppu – samal platsil. Kui ka see tulemust ei anna, saad tellimuse esitada, kui sisestad maetu nime (saad vastuse, et otsitavat nime ei leitud) ja seejärel valid kalmistu avanevast rippmenüüst. Pärast antud toiminguid saad valida teenuseid ja kommentaariväljale lisada vabas vormis kirjelduse hauaplatsi asukohast. Piisab läheduses asuvate objektide (näiteks värav, kaev vms) kirjeldusest ja ligikaudsest kaugusest nendest objektidest.

Kui jäid tellimisega ikka hätta, võta meiega ühendust info@gratitudeservices.com või helista meile +372 527 4846. Püüame üheskoos leida lahenduse!