KKK

Korduma kippuvad küsimused

 1. Kust te teate, kus asub haud, millele teenuseid tellin?

Kasutame enamasti kalmisturegistri andmeid ning teame seetõttu iga haua täpseid koordinaate.

 1. Ma ei leia oma lähedase nime maetu otsingust. Kas ma ei saagi tellida?

Saab ikka. Otsige kõigepealt, kas huvipakkuv kalmistu on meil nimekirjas ja märkige ära maetu nimi. Seejärel asume meie peale tellimuse esitamist kalmistul platsi täpset asukohta väljaselgitama.

 1. Miks ma ei leia oma lähedase kalmu, kuigi olete kirjutanud, et pakute teenuseid ka nimetatud surnuaial?

Kuigi tänaseks teame juba üle 1 miljoni kalmu asukoha, võib kalmisturegistri andmetes esineda puuduseid. Palun kirjutage sellisel juhul meile aadressile info@gratitudeservices.com. Leiame teie lähedase kalmu kindlasti.

 1. Ma ei tea hauaplatsi suurust, kuidas ma siis korrastusteenuse tellin?

Oleme lihtsuse huvides jaotanud platsid kolme suurusesse - S (kuni 4m²), M (kuni 8m²) ja L (üle 8m²). Valige kõige tõenäolisem platsi suurus ning kui kogemata sai valitud tegelikust väiksem, ütleme teile seda peale platsi hooldust. Siis saate järgmisel korral juba õige valiku teha. Tänased platsid on mõõtmetega 1,25x2,5m (1-kohaline), 2,5x2,5m (kahekohaline), 3,75x2,5m (kolmekohaline) jne. S on meie arvestuste kohaselt 1-kohaline plats, M on 2- ja 3-kohaline plats ning kõik ülejäänud on L suuruses.

 1. Miks te lilli ei istuta ja pakute potililli?

Oleme oma teenustevalikut alles täiendamas ning väljatöötamas. Kuna pakume hauahooldusteenuseid üle Eesti enam kui 300 kalmistul, on ka teenuste valik täna selline, mis enamiku klientide vajadusi arvestaks, kuid pole kindlasti mitte veel täiuslik. Lillede puhul tekib alati küsimus, et kuhu täpselt need istutame ning kas platsil on selleks koht olemas. Aga kindlasti loome lähiajal võimaluse ka istutamisteenuse pakkumiseks.

 1. Kas teie pakutavad hinnad on võrdluses teistega kallimad?

Hinnastamises oleme arvesse võtnud Eesti keskmiseid hindasid hauahooldusteenustele ning näiteks 6-kohalise hauaplatsi 1x hooldus maksab sõltuvalt kalmistu piirkonnast 30-80€. Meie hind 45€ üle 8m² suurustele platsidele ei sõltu sellest mitu maetut on (olgu rohkemgi kui 6). Seega usume, et oleme konkurentsivõimelised.

 1. Miks teie ettevõttel on selline keeruline nimi?

Oleme oma ettevõtte nime valinud viidates inglisekeelsele väljendile tänulikkus. Me oleme tänulikud oma esivanematele ning soovime neid meeles pidada. Keele valiku tingis aga kindel soov pakkuda teenuseid lisaks Eestile veel paljudes teisteski riikides.

 1. Kuhu paigutate küünlad, kui platsil on 4 maetut, aga tellinud olen ühele nimele?

Me ei ole kellegi kalmul omavoliliselt võtnud julgust ise otsustada küünalde jaotuse üle, sest alati on võimalus, et küünla tellija platsile maetud teisi inimesi ei tundnudki. Seega paneme kõik küünlad tellimuses olnud hauale, kui te pole kommentaarides teisiti täpsustanud.

 1. Mis saab teie poolt hauale viidud küünlatopsidest?

Kui viime hauale teie poolt tellitud küünlad, siis koristame ära ka sealolevad ärapõlenud tühjad küünlatopsid. Meie viidud küünlatopsid saab ära visata järgmine inimene, kes samale kalmule satub - nii nagu Eesti surnuaiakultuuris ikka kombeks.

 1. Ma elan surnuaia kõrval ja oleksin valmis aeg-ajalt mõned hauad koristama või küünlad viima, kas saan teile abiks olla?

Ootame kõigi kontakte, kes valmis meiega koostööd tegema. Saatke e-kiri oma telefoninumbri, meiliaadressi ning huvipakkuvate kalmistute nimedega aadressile info@gratitudeservices.com

 1. Kas viite küünla kohale ka minu poolt soovitud kuupäevaks?

Jah, palun tehke tellimus vähemalt 10 päeva enne soovitud kuupäeva või kasvõi terveks aastaks ette.