Kellele ja milleks on vajalik pikaajaline hauahooldus?

15.01.2023

Juba üsna algusaegadest peale on meie käest küsitud hauahoolduslepinguid 5 või 10 aastaks. Olime pikalt olukorras, kus ei teadnud, kuidas seda teenust oleks hea pakkuda. Põhjuseid on mitmeid:

  1. Me ei suuda ette prognoosida hindasid, mis on kohased 10 aasta pärast, kuid kindel teadmine oli, et ajaga elukallidus tõuseb, töötegijad soovivad rohkem palka saada ning ka kulud bensiinile, lilledele-küünaldele ajas muutuvad. Seega meie peame hinnamuutuseid suutma ette näha ja otsustasime proovida kuni 5-aastase teenuse pakkumisega.
  2. Pikaajaline hauahooldus sisaldab endas riski nii tellijale kui ka meile. Tellija peab arvestama, et alati on oht teenuseosutaja kadumiseks. Seetõttu ongi meil hea meel tõdeda, et oleme usaldusväärse ettevõttena juba mõned aastad end turul tõestanud. Väga paljud teenuseosutajad on kas liiga väikesed või liiga noored ettevõtted või üksikisikud ning suur panus/risk on ühel töötajal, kellega võib aastate jooksul nii mõndagi juhtuda. Meie risk on mõnes mõttes samasugune - ka tellijaga võib aastate jooksul midagi juhtuda ning seetõttu küsimegi pikaajalise hauahoolduse tellimisel lisa kontaktisikut, et vajadusel saaks kõik ajaga tekkivad küsimused vastatud. On tulnud ette sedagi, et juba ühe hooaja hoolduste käigus satume tellija enda värskele kääpale...
  3. Hauaplats võib aastatega isegi järjepideva hoolsa käe all jõuda ühel hetkel olukorda, kus ainult riisumisest enam ei piisa. Seega hindame pikaajalist teenust pakkudes ka hauaplatsi hetkeolukorda ning tõenäosust keerukamaks vajaduseks tulevikus.

Kokkuvõttes on pikaajaline hauahooldus nüansirohke rätsepateenus, mis nõuab ka meilt pisut lisaressurssi haldamiseks. Seetõttu ei kehti siin ka reegel, et tellides rohkem kordi, on hind soodsam. Küll aga annab ühekordne suurem panustamine kliendile tõesti südamerahu aastateks ning on märkimisväärne hulk kliente, kellele see on oluline. Eakamad inimesed või ka vastupidi oma isikliku tööga hõivatud kliendid eriti soovivad selle teema püsivalt lahendada ning käia ise kalmistul alati täie teadmisega, et kõik on korras.

Pikaajaline hauahooldus sobib, kui:

* soovid südamerahu, et lähedaste hauaplatsid on püsivalt hooldatud

* ei soovi või ei saa igal aastal tellimust uuendada

TELLI SIIN

Kui aga iga-aastane tellimine on sobivam viis, siis meie kodulehel saab hauaplatside hooldustellimusi alati vormistada 24/7.