Juuli uudiskiri

Armsad kliendid,

Kuna suvi on aeg, mil paljud teist saavad ka ise võimaluse kalmistul käia, anname omalt poolt kaasa mõningad näpunäited. Lisaks on meil olnud erinevaid esinemisi ja artikleid, mida saate vaadata-kuulata uudiskirja lõpus. Head lugemist!  

Kuidas istutada hauaplatsile lilli, et need püsiksid?

-Lilled tuleb istutada mulda võimalikult sügavale ja pealt tuleks tugevalt kinni suruda, et vihm taimi pinnale ei uhuks.

-Lilled tuleks istutada kas hauavaasi või mullaribale. Kui lilli ei saa piisavalt sügavale istutada, sest tihe juurterägastik tuleb vastu, annab taimedele uue kasvuhoo mullavahetus. 

-Mullaala puudumisel saab lilled istutada ka liiva sisse, kuid siis tuleks need istutada koos plastikpottidega. Vastasel juhul liiv ja muld segunevad ning umbrohi hakkab liiva sees kiiremini võimust võtma. 

-Lilled vajavad kindlasti korraliku kastmist. Kuigi 5-liitrised plastikust veenõud on rasked, on need siiski ühed mugavamad vahendid vee toomiseks. 

-Lilli valides tuleks valida vastupidavad ja vähenõudlikud taimed ning arvestada ka konkreetse kasvukohaga - kas on puude varjus või päikese käes. Suve esimeses pooles soovitame roosbegooniaid ja viltlehti, teises pooles aga krüsanteeme. Sügisest silmailu pakuvad alpikannid, mätasharjad ja kanarbikud. 

-Kalmistule sobivad vähenõudlikud püsikud on hostad, bergeeniad, põõsastest soovitame madalakasvulisi elupuid ja pukspuid. 

Hauaplatsi kaunistavad roosbegooniad, hostad, sõnajalg ja elupuud.

Miks on suvine hauahooldus väljakutseterohke?

Südasuvi on kalmistul imeilus aeg, linnud siristavad ja kõikjal mõnus lillelõhn. 

Aga kalmistul on ka erakordselt palju tüütuid sääski ja muid putukaid, kes hauahoolduse ebamugavaks teevad. Mõnikord ootavad ees näiteks sipelgad. Putukatõrjevahend tuleks alati kaasa võtta, sest puude varjus on need putukad eriti aktiivsed. 

Kuumade ilmadega võiks aga kalmistule minnes kasutada nii päikesekreemi kui ka peakatet. 

Kui pinnast pole ammu vahetatud, siis kasvavat umbrohtu on nii palju, et tihti muud peale rohimise ei jõuagi teha! Meie kliendid on isegi kurtnud, et teisest linnast bussiga tulles ei jõua nad kõike soovitut valmis teha, enne kui tuleb taas bussile kiirustada. 

Suvel vajavad lilled eriti hoolsat kastmist ning vett kulub kordades rohkem kui vihmasel kevadel. Veeämbrite tassimine kaugelt kaevust on aga nii mõnelegi liigestele liigne koormus.

Teeme teie eest hoolduse ära, et saaksite käia liigse vaevata lihtsalt mälestamas. Hoiate kokku nii aega kui ka energiat. 

Meilt saab tellida nii ühekordset kui ka 2- ja 4-kordset hooldust. Mitmekordne hooldus tuleb soodsam ning kogu hooaeg on muretu! 

Enne suve lõppu hauaplats korda!

Kuigi renoveerimistöid on järjekorras päris palju, siis tänu meie osavatele töömesilastele saame juulis tehtud tellimused valmis veel enne suve lõppu! Nii et kui pidev umbrohu rohimine on ära väsitanud, aitame teha pinnasevahetuse ja mõneks ajaks on hauaplatsi hooldamine taas lihtsam. 

Kuna kõikjal Eestis ja Euroopas on ehitusmaterjalide tarnega probleeme ning materjali tuleb oodata kuid, siis see mõjutab ka meid. Kirjutasime oma blogisse väikese loo, miliste väljakutsetega ning võimalustega 2022 suvel silmitsi seisame. Meie töö köögipoolest loe rohkem siit.

Väike ülevaade meie varasemalt tehtud töödest on galeriis ja näidishinnad on ära toodud meie hinnakirjas

Uus töötaja Ljudmila

Lubage tutvustada meie kõige uuemat töötajat - Ljudmilat!
Ljudmila tegeleb renoveerimispäringutega ning jälgib, et kõik tellimused saaksid tehtud täpselt kliendi soovide kohaselt! Ta soovib teha tööd, kus oleks võimalik inimesi aidata ja teha head. Ljuda on väga soe ja armas inimene, tal on kaks teismelist last ning jack russelli koer Aiza. Hiljuti avastas ta enda jaoks kinesioloogia, läbi mille on saanud ta inimeste probleemidele lahendusi leida. Ljuda armastab looduses ja mere ääres olla ning üle kõige hindab ta rahu enda sees ja ümber. Teie küsimustele ning päringutele vastab Ljuda nii eesti kui vene keeles e-posti teel 
ljudmila.kondrasheva@gratitudeservices.com ja telefonil 5227379

Ljuda

Meediakajastus ja muud tegemised

Viimasel ajal on meil eriti palju meediakajastust.
21.06 rääkis Julia meie venekeelsetele klientidele mõeldes  ETV+ õhtusaates "Suvine horisont". Kuulata-vaadata saab saatelõiku siit. Täna hommikul käis aga Julia külas Raadio 4 saates "Просто лето", saadet on võimalik kuulata siit

Esmaspäeva õhtul avaldas Postimees Gerli arvamusartikli sellest, kellele kuulub kalmistu ja millele võiks tähelepanu pöörata, kui asute ise hauaplatse korrastama või tellite teenuse. 

Blogis on üleval esimene maailma kalmistuid ja matusetraditsioone tutvustav jutt - fookuses on Hawaii.

Hoidke silm peal ka meie igapäevatoimetustele sotsiaalmeedias!

Ilusat suve jätku ning nautige päikesepaistet ja suvevihma!