Esimene küünlakuller Eestis

02.05.2022

Paar korda aastas suuremate pühade ajal täituvad kalmistud õrna küünlakumaga, et meenutada meie seast lahkunud lähedasi. Paljud saavad kalmistutel käia ise, kuid on ka neid, kellel kas tervis või vahemaa on takistuseks. Neile olemegi abiks meie - 2019. aastal meedia ja klientide poolt küünlakulleriks nimetatud ettevõte Gratitude Services.

Loomulikult saadetakse hauaküünlaid kalmistuplatsile lähedasega seotud tähtpäevadel - sünni-ja surma-aastapäevad, kuid meie kõige tihedamad tööpäevad on just emadepäeval, hingedepäeval ja jõulupühade ajal. Siis käime kõik koos heade partnerite ning kogu kollektiiviga varahommikust hilisõhtuni kalmistutel ning süütame küünlaid kõikjal Eestis. 

Meie viidud küünlaid on lihtne ära tunda - nii väikestel (põlemisaeg 36 tundi) kui suurtel (120 tundi) küünaldel on enamasti meie logoga kleebised peal. Enne suuremaid tähtpäevi kleebime tundide viisi küünlaid, et pühade ajaks oleks kõik valmis!

Viimastel aastatel on kalmistutel hakatud kasutama ka LED-küünlaid, osad neist on isegi päikesepatareidega. Kuigi päris tuleleek on silmale ilusam vaadata, siis klientide huvi tõttu proovime ka meie leida ilusaid LED-küünlaid ning tegeleme lahenduste otsimisega. Kvaliteetne LED-küünal kestab kauem ning vähendaks ühekordsetest küünaldest tekkivat prügikogust.

Keda huvitab küünalde valmistamine, siis huvitav video sellest on vaadatav siit: https://www.youtube.com/watch?v=VYAofYWnq6g&ab_channel=WorldOfProcess

Saame uhkusega öelda, et Gratitude Services on Eesti esimene küünlakuller!